Złoty Medal targów OPTYKA 2016 - laureaci

Poznaj laureatów Złotego Medalu Targów OPTYKA 2016.
Kolejność alfabetyczna.

Auto/refrakto/kerato/tonometr z pachymetrią Tonoref III

NIDEK CO. Ltd., Japonia|Zgłaszający: Poland Optical Sp. z o.o., Cieszyn

tonoref.jpg Autorefrakto/kerato/tonometr z pachymetrią Tonoref III został wprowadzony na rynek polski w grudniu 2015 roku przez wyłącznego dystrybutora firmy Nidek- Poland Optical sp. z o.o. Jest to innowacyjne urządzenie stanowiące połączenie funkcji autorefraktometru, tonometru bezdotykowego poszerzonych o moduł pachymetrii. Pomiar mocy refrakcji, krzywizny, rogówki, ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz grubości rogówki można wykonać zapewniając pacjentom szybkie i dokładne badanie przy maksymalnym komforcie. Tonoref III cechuje wyjątkowo prosta obsługa dzięki całkowitej automatyzacji naprowadzania i pomiaru.

Bezszablonowy zestaw szlifierski Delta 2

Essilor International, Francja|Zgłaszający: Essilor Polonia Sp. z o.o., Warszawa

delta2.jpg Komfort, szybkość i precyzja. Nowy system szlifierski Delta 2 to rozwiązanie all-in-one dla bardziej komfortowej, wydajnej i precyzyjnej pracy. Ta skoncentrowana technologia ułatwi Ci pracę - jedno urządzenie wyposażone w dwa niezależne oprogramowania. Z Delta 2 możesz zoptymalizować swój czas pracy i pracować nad dwoma zleceniami jednocześnie!

DNEye® Scanner

RODENSTOCK GmbH, Niemcy|Zgłaszający: RODENSTOCK Polska Sp. z o.o., Warszawa

dneyescaner.jpg

DNEye® Scanner to połączenie aberrometru, keratometru i topografu rogówkowego z automatycznym ogniskowaniem i centrowaniem. Mierzy aberracje wyższego i niższego rzędu (HOA i LOA) z dużą precyzją i robi to całkowicie automatycznie. To JEDYNE urządzenie, które mierzy nie tylko aberracje oka patrzącego do dali, ale też w bliży i wykorzystuje indywidualne dane refrakcji bliży i dali ale także indywidualną wielkość źrenicy w produkcji soczewek. Bierze pod uwagę dane subiektywne i aberrometrię do dali i bliży.

HOYA EyeGenius

HOYA LENS POLAND Sp. z o.o., Piaseczno

hoya.jpg Hoya EyeGenius to innowacyjny system pomiarowy o najwyższej precyzji, umożliwiający w szybki i prosty sposób pomiar dysparacji fiksacji w warunkach widzenia binokularnego. W oparciu o wyniki pomiarów oblicza odpowiednią wartość kompensacji pryzmatycznej, z dokładnością do 0.01 pdptr. System pomiarowy Hoya EyeGenius składa się ze specjalnie opracowanego oprogramowania, urządzeń do badania wzroku w dali i w bliży oraz iPada, który umożliwia zdalne sterowanie. Hoya EyeGenius wyposażony jest także w zestaw 60 testów zapewniających pełną funkcjonalność urządzenia podczas pełnego badania refrakcji i widzenia obuocznego.

NIL TITANIUM LOOKKINO

LOOK THE CONCEPT FACTORY, Włochy

nil.jpg First product combines all characteristics needed by a child. It is Pierwszy taki produkt, który łączy wszystkie cechy skierowane dla dzieci. Jest to cienka i unikalna ramka, elastyczna, odporna, ergonomiczna i komfortowa. Wszystkie charakterystyczne cechy, pozwalają nosić ramkę w każdej sytuacji, nawet przez najbardziej żywe dzieci. Całkowicie wolne od toksyn, hipoalergiczne, podlegają w 100% recyklingowi.

Oprawy okularowe ZEISS Model 40006

Stepper Eyewear, Niemcy|Zgłaszający: Optimex – Viscom, Warszawa

zeiss.jpg Oprawy okularowe Zeiss Model 40006 to najwyższa jakość oferowana przez niemieckich producentów. Szeroka gama kolorystyczna – 6 kolorów dostępnych w modelu oraz precyzyjne dopasowanie do twarzy sprawiają, że każdy użytkownik znajdzie tu coś dla siebie. Oprawy Zeiss 40006 są lekkie, antyalergiczne, idealnie utrzymują soczewkę zawsze w tej samej pozycji i są odporne na odkształcenia.

Soczewki okularowe EyeDrive®

JZO Sp. z o.o., Jelenia Góra

jzo_eyedrive.jpg EyeDrive® to unikalne soczewki okularowe. Szczególnie docenią je kierowcy. Dzięki technologii Reflect Control redukują zbyt jasne światło i zwiększają kontrast. Źródła światła i obiekty odbijające światło zachowują swoje ostre kontury, a widziane obrazy są ostre i bez zakłóceń. Nocą odblaski są do 90% mniejsze niż w szkłach nieuszlachetnionych i do 57% mniejsze niż w tych, ze standardowym AR. Konstrukcje szkieł zapewniają szerokie pola widzenia, pozwalają kierowcy na wygodną obserwację otoczenia.

SparkMi™ (urządzenie do pomiarów optycznych)
Wyróżnienia: Złoty Medal MTP i Złoty Medal Wybór Konsumentów

Shamir Optical Industry Ltd., Izrael|Zgłaszający: Shamir Polska Sp. z o.o., Warszawa

spark.jpg SparkMi™ to nowa definicja pomiarów optycznych. Jest to urządzenie optyczne, wykonujące pomiary potrzebne do zamówienia soczewek. Wysoka technologia gwarantuje większy komfort Pacjenta, precyzje pomiarów i oszczędność czasu.

Technologia ZEISS DriveSafe

Carl Zeiss Vision BG Vision Care, Niemcy|Zgłaszający: Carl Zeiss Sp. z o.o., Warszawa

zeiss_eyedrive.jpg Soczewki okularowe ZEISS DriveSafe – zaprojektowane aby każdy użytkownik okularów mógł teraz bezpiecznie i bezstresowo prowadzić samochód : • lepsze widzenie w niesprzyjających warunkach zwłaszcza nocą i o zmierzchu dzięki podwyższeniu kontrastu widzenia • redukcja irytujących odblasków świateł samochodów jadących z naprzeciwka dzięki wyjątkowej powłoce antyrefleksyjnej • komfortowe widzenie drogi, deski rozdzielczej i lusterek w samochodzie dzięki specjalnej konstrukcji w soczewkach progresywnych.

Zestaw szlifierski ATTITUDE

JZO Sp. z o.o., Jelenia Góra

attitude.jpg ATTITUDE umożliwia wykończenie krawędzi soczewki tradycyjnie rowkiem lub fasetą, ale również profilem prostokątnym lub na części soczewki wykonać rowek, a na pozostałej fasetę, dodatkowo umożliwia wykonanie otworów oraz specjalnych kształtów. W przypadku soczewek z dużą krzywizną bazową możliwe jest odpowiednie wyprofilowanie krawędzi w celu poprawnego montażu w oprawie sportowej. Urządzenie umożliwia precyzyjny odczyt znaków trwałych na soczewce oraz obserwację rozkładu obszarów czynnych w soczewce progresywnej i naniesienie ich na obrabiany kształt.

 

[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact